Сучасний екскаватор-навантажувач

Сучасний екскаватор-навантажувач

Сучасний екскаватор-навантажувач задовольняє практично всім вимогам, які застосовуються до спеціальної техніки.
Його можливості, маневреність і легкість в управлінні отримали широкий відгук серед споживачів, які працюють в таких напрямках як риття траншей, завантаження-розвантаження сипучих матеріалів, ремонт трубопроводів, прибирання території, завантаження сміття, планування будівельних майданчиків, можливість роботи і з важкими грунтами і багато інше.

А використання змінного навісного обладнання робить даний зразок спеціалізованої техніки по-справжньому багатофункціональним.

Величезну роль привабливості даного виду техніки додає те, що широкі колеса легко справляються з брудом на будівельному майданчику, маленьке тиск на грунт дозволяє переміщатися по дорогах загального користування, причому з комфортом і на пристойній швидкості.

У нашій країні представлено дуже багато виробників цих машин.


Найчастіше зустрічаються такі марки як: Komatsu, Caterpillar, Volvo, Hidromek, Case, New Holland, Fiat-Hitachi і ін. Представлені, хоча і не так широко і китайські виробники, такі як Thanglin, XCMG, Foton, LiuGong, але з технічного наповненню, функціональними можливостями і надійності китайські екскаватори-навантажувачі поки не набули широкого поширення, хоча ціна на них нижче, ніж на машини цього ж класу, але традиційних виробників.


Окремим рядком в нашому переліку йдуть основні лідери світового ринку з виробництва екскаваторів-навантажувачів, які за кількістю продажів можна порівняти з продажами інших виробників разом узятих. Це англійські марки - TEREX і JCB.

Компонування у більшості виробників схожа, а точніше кажучи, все екскаватори-навантажувачі мають передній ківш, екскаватор із зворотною лопатою, кабіну оператора і аутригери (опори).

Але якщо придивитися до характеристик уважніше, то ми побачимо і принципові відмінності між різними моделями.

Якраз від них і залежить підбір машини для конкретного завдання, зручність експлуатації, ціна і зручність сервісного обслуговування.

Розглянемо деякі з них.

Передній ківш буває як бюджетний, що виконує роль перевантажувального ковша і переднього відвалу для переміщення вантажів, так і щелепної, який виконує перераховані вище функції і такі, як захоплення, підйомник, скрепер і ін.

Аутригери бувають як висувні, так і відкидаються. Рукоять стріли буває як фіксованої довжини, так і телескопічна, що значно збільшує глибину копання і висоту завантаження екскаватора.

Можливості ходової частини так само пропонують великий вибір.

На найменш дорогих моделях ходова частина пропонує традиційні можливості, але зі збільшенням ціни з'являються такі зручності, як АКПП, кондиціонер, магнітола.

Рівновеликі колеса дозволяють машині творити дива маневреності, які досягаються такими функціями, як можливість руху слід у слід, тобто по колу, значно скорочуючи радіус повного розвороту і крабовим ходом, так само незамінним в умовах дефіциту вільного простору на будівельному майданчику.

Є ще одна істотна відмінність в екскаваторної частини машини. Каретка, через яку стріла екскаватора з'єднується з базовою машиною, так само буває в різних виконаннях. Найбільш доступно, але і найменш зручно фіксоване розташування стріли по центру задньої частини машини.

Найбільш зручно, а іноді і незамінне виконання з переміщається кареткою вправо і вліво відносно центральної осі.

Слід зазначити, що основні виробники екскаваторів-навантажувачів дотримуються виконання каретки зі зміщується центр копання.

Існують також екскаватори-навантажувачі з т висувається вантажно-розвантажувальних ковшем, які представлені на нашому ринку компанією Manitou і екскаватори-навантажувачі з копання (переламувати) рамою, які представлені компаніями Venieri і Palazzani. Але ці різновиди машин, які ми розглядаємо, не набули широкого поширення, хоча і мають стійкий попит, завдяки особливостям своїх конструкцій.

На підтвердження виняткову корисність екскаватора-навантажувача, як машини максимально широкого профілю хочу навести перелік деяких специфічних операцій, з якими вона справляється, використовуючи всю різноманітність навісного обладнання.

У разі прокладання кабелів і трубопроводів використовується вузький «траншейний» ківш, адаптований по ширині до кожного окремого виду робіт.

При найбільш вузьких траншеях використовується траншеекопатель.

Логічним продовженням виконання таких робіт буде засипання траншеї, ущільнення грунту гідравлічної вібротрамбовки і вирівнювання (планування) площадки переднім щелепним ковшем.

Гідромолот є незамінним обладнанням при ремонті дорожнього полотна, ремонті комунікацій, особливо взимку, і багато чого іншого, де є необхідність руйнувати і викривати.

Екскаватори-навантажувачі часто використовуються для установки опор, дорожніх знаків, встановлення паль, риття колодязів і навіть при посадці дерев.