Аграрний бізнес в Україні

Аграрний бізнес в Україні

Інструкція - як відкрити аграрний бізнес в Україні
Світові експерти в один голос заявляють, що Україна має колосальний потенціал в агробізнесі, проте не вміє ним розпоряджатися. Та й українці знають, що сільське господарство в нашій країні - одна з найперспективніших галузей. Багато хто хотів-би спробувати свої сили в агро-секторі, але не знають з чого почати. У цій статті ми розповімо які ресурси необхідні на старті, які культури прибутковіше всього вирощувати і куди збувати готову продукцію.

Як отримати землю
Фермерське господарство починається з придбання земельної ділянки, на якому можна щось виростити і побудувати. Найпростіший спосіб обзавестися землею - взяти в оренду. В середньому, ціна питання - в районі 5 тисяч гривень в рік за 1 га, якщо орендувати в держави, а не у приватних осіб. Але існує варіант відшкодування орендної плати вирощеною продукцією. Максимальний термін оренди в Україні - 50 років. Через 50 років власники можуть вас вигнати на законних правах. Але за цей час можна отримати право отримати права власності на землю.
Купити землю сільськогосподарського призначення в Україні поки не представляється можливим. З 2001 року діє мораторій на продаж с / г землі, який забороняє легально продати ділянку, міняти його цільове призначення і передавати пай під заставу. Але Українська влада вже розглядає законопроект про скасування мораторію через зобов'язання перед МВФ.
Варто згадати, про право кожного Українця на власний пай землі. Теоретично, ви можете його отримати. На практиці, вільної землі залишилося не так багато, щоб її вистачило всім. Проте, вам варто спробувати через міськрада або сільські ради вирішити це питання. Зверніться до кадастровій карті, виберіть ділянку і напишіть заяву про його отриманні. Українець може отримати шість ділянок різної площі. Її видають під певні цілі. Не можна, щоб у вас просто простоювала земля. За довгий простій, на власника накладається штраф і можуть відібрати пай.

Що вигідно вирощувати
Після придбання земельної ділянки виникає питання - що і як садити? На даному етапі вам варто визначитися, який характер буде носити майбутнє підприємство. Якщо Ви не збираєтеся будувати аграрну імперію, а плануєте бізнес як додатковий дохід або солідну надбавку до пенсії, то вам вистачить кількох консультацій від професійного аграрія і декількох днів вивчення інтернету.
Тут нам допоможе Українське законодавство, а точніше, його заборони. У 2015 році, уряд залишив виплати по ПДВ тільки для зерна і технічних культур. Тобто, все інше ми відмітаємо, так як на старті немає зайвих грошей.
Далі відштовхуємося від рішення по збуту. Для продажу в Україні вам немає різниці, що вирощувати. Для експорту потрібно потрапити на квоти країни. Вивчіть їх за минулий рік і зрозумієте, з чим можна мати справу. Одні квоти країна заповнює на 100%, а інші ледь перевалюють за 50%. Тут вже видно, що на вибір залишиться не дуже багато товарних позицій. Для бізнесу, який ви будете розвивати, не рекомендуємо зв'язуватися з фруктовими і горіховими садами. Для початку, тут краще підійде різні зернові, пізніше, будь ласка.
Для щасливої ​​старості і допомоги улюбленим онукам навпаки, краще обзавестися саме садом. Зверніть увагу на волоський горіх. Він не примхливий в умовах. Засадити 2 гектара горіхом обійдеться не більше 100 тисяч гривень, що з аграрних мірками недорого. Перший хороший урожай буде через п'ять років, і з кожним роком буде тільки збільшуватися. Так ви і до пенсії зможете почати жити за рахунок продажу горіхів. Вони користуються величезним попитом як у нас, так і в Європейських країнах та Америці.

Кому і як продати
Готову продукцію можна збувати як на українському, так і на закордонному ринку. Перший варіант найменш проблемний, бо для нього потрібно вивчення тільки Українського законодавства. Тут ми не будемо зупинятися докладно, так як всередині країни немає великих перешкод для початківця аграрія. Але спираючись виключно на внутрішній ринок, Ви отримаєте значно меншу виручку.
Якщо хочете працювати на експорт, доведеться грунтовно знайомитися з законодавством і імпортною політикою країн, з якими буде відбуватися торгівля. Головною проблемою стане необхідний обсяг товару. Жоден імпортер не купить 1,5 кілограма гречки. Якщо Ваш бізнес ще не в змозі виконати мінімальні вимоги - допомогти зможуть українські аграрні асоціації. Вони об'єднують продукцію невеликих підприємців і одним разом відправляють потрібний обсяг.