Майбутнє за ротором?

Майбутнє за ротором?

Майбутнє за ротором?
Необхідність в машинах, що володіють високою продуктивністю, за останні роки сильно зросла, відзначають фахівці. Так, за спостереженнями керівника відділу технічного розвитку продукту і фахівця з зернозбиральних комбайнів компанії CLAAS Ральфа Хенке, на ринку зернозбиральних комбайнів переважає тенденція до збільшення габаритів машини, а отже, і ємності зернового бункера і ширини захвату жатки. Що в свою чергу призводить до збільшення потужності і продуктивності зернозбиральних комбайнів.

Якщо раніше ринок був в основному зайнятий машинами п'ятого класу, то тепер переважають машини шостого класу. І не виключено, що в наступні роки середня потужність продаваних комбайнів зросте і наблизиться до 350-360 л. с.

Орієнтування на більш потужні і продуктивні машини швидше притаманне великим клієнтам з регіонів з традиційно високою врожайністю, які підпорядковані більш жорстким вимогам до термінів збирання, - зауважує продукт-менеджер відділу маркетингу зернозбиральних комбайнів компанії John Deere - У цих регіонах зростає врожайність, відповідно, потрібні більш продуктивні машини, а значить, традиційні з класичною схемою обмолоту і клавішним соломотрясом їх уже не задовольняють, і інтерес зміщується в бік роторних комбайнів ».

З основних трьох схем обмолоту, що застосовуються в зернозбиральних комбайнах (барабанна з клавішній сепарацией, з роторної сепарацией і обмолотом, гібридна - барабан + ротор), на ринку країни як і раніше користується найбільшим попитом класична барабанна система обмолоту з клавішним соломотрясом, що встановлюється на комбайнах середньої потужності .
Крім економічної доцільності застосування «клавішних» машин, а вони дешевше роторних відзначається ще одна важлива перевага «клавишников» при збиранні вологій зернової маси. «Справа в тому, що роторні комбайни менш пристосовані до збирання зерна вологістю вище 14%, через що існує небезпека засмічення (забивання) ротора при роботі з вологою масою. Тоді як клавішні і гібридні комбайни можуть починати збирання врожаю на дві години раніше і закінчувати на дві години пізніше, т. К. Не бояться роси ».

Однак роторні машини можуть прибирати цей же обсяг швидше. Крім, це більш універсальні машини, тому роторні технології затребувані в окремих великих високотехнологічних агрохолдинги, число яких в останні роки помітно збільшилася.

Наприклад, зростає інтерес до роторних комбайнів John Deere серії S. В той же час не менш популярними і затребуваними в регіонах з більш низькою врожайністю також залишаються комбайни серії W з клавішним соломотрясом. За спостереженнями, за останні кілька років на роторні машини компанії John Deere припадає трохи менше половини продажів, і незабаром за обсягами реалізації вони зрівняються з клавішними. Одна з причин криється в тому, що останні технічні рішення зробили роторні комбайни менш чутливими до різних кліматичних умов і умов збирання, поряд з високою пропускною здатністю.

У тому, що майбутнє за роторними машинами і в Америці, і в Європі це зрозуміли швидше за всіх. - Адже основний плюс роторних комбайнів - в їх високої продуктивності. Якщо клавішний комбайн здатний за добу обробити максимум 40 га, то роторний без зусиль здолає 100 га ».

Звичайно, клавішні машини мають такі важливі плюси, як простота налаштувань, зручність управління і здатність працювати по вологому зерну, проте в майбутньому такі машини не будуть затребувані, т. К. Вологе зерно буде невигідно прибирати. «Зростання цін на енергоносії зробить використання сушарок невигідним, і сільськогосподарським підприємствам доведеться прибирати тільки стигле сухе зерно в дуже стислі терміни.